Ironman Challenge 2011

Tento ročník Ironmana sme odštartovali v kempi Bovec v Slovinsku. 1. skupina so Slovenska - Hancko, Vajkopf, Bilo, Cigi a Veronika - dorazila do kempu okolo druhej v noci a onedlho nato už boli tam ubztovaní taliani v pozore. Na pár hodín si však mohli oddýchnuť pokiaľ neprišlo 2. auto z Nemecka - Hrocho a Brano.

Dali si hneď na privítanie pohár vínka a čakali nedočkavo na splav. V tom však ale prišla veľmi zlá správa, že sa splav odkladá o 4 hodiny. To sme už ale začali malovať čerta na stenu a tušiť najhoršie, kedže víno bolo otvorené a slniečko parádne pražilo. A tak aj bolo. Pili sme jasne na kalendár. Pred odjazdom sme sa rýchle ešte ovlažili a šli sme na Soču. Voda mala krásne 4 stupne, ale aspom sme sa z tej pálavz troška prebrali.

Na druhý deň sme museli vstať o 4:00 ráno aby sme sa presunuli pod Triglav z východnej strany a začali šlapať hore na chatu. Prvú polku cesty sme potili víno z predchádzajúceho dňa a druhú polku sme predierali snehom, kde sme sa prepadávali asi od hamby. Iba Vajka asi ťahalo do pekla. Po 6 hodinách ako prvý dorazil na chatu Bilo a v pribehu 20 minút po ňom sme tam už boli všetci. Hore sme si hned dali pivko a dovečera sme rozjímali.

Ráno o 6:00 sa 4-členná skupina - Hrocho, Vajko, Cigi a Brano - vydali na vrchol Triglavu. Vajko s Hrochom sa dostali na Malý Triglav kde si rozpozerali strhujúci speedbadmintonový zápas medzi Hanckom a Bilom, ktorý hrali pred chatou. Košík ani nevideli ale nič to zato aspom si posedeli na Malom Triglave. Medzitým Cigi a Brano sa dostali až na Triglav kde si zapózovali s ploskačkou. Niečo po deviatej ráno sme sa chvalabohu všetci vrátili na chatu a oddiaľ po dobrom obede sme sa všetci vydali dole. Chvílu nato sa nám o zábavu postaral Bilo, ktorému sa uvolnil spacák a 300 si to rúbal do doliny, samozrejme inde ako sme chceli ísť. Apom sme mali trošku spestrenia a novú cestu dole k autu. V kotline si Hrocho s Vajkom dali setík speedbadmintonu a mohli sme pokračovať k autu. Všetci sme štastne a v zdraví prišli dole presne na sekundu, hneď ako sme sa pobalili začalo liať. Tak sme sa hneď vydali na Slovensko, lebo Vajka s Hrosiakom už ťahalo do pekla.