Ironman Challenge 2012

Ironman2012 sa tentoraz opäť konal na Slovensku. Cieľom bolo splaviť Dunajec a vyliezť na Jahňací štít. O titul Ironmana zabojovalo tento ročník 9 vodákov: Hancko, Vajkopf, Hrocho, Krto, Pucko Lasica, Ada, Mirka a Maya.

1. noc sme sa zložili v Kempe v Červenom kameni a všetci sme sa tešili na tancovačku, čo pre nás pripraví DJ Vajkopf. Lenže po pol hodinke hrania mu došli baterky v mp3 prehrávači a bolo po hudbe. A to hudba ešte mala čo piť. Ugrilovali sme a povypíjali čo sa dalo a nejak sme sa poskladali do stanov vyspať sa pred splavom, samozrejme okrem Pučka ten tradične nešiel spať a radšej strážil do rána kemp. Ráno mu ešte dopomohol aj Hancko, ktorý si tak pripravil pôdu na celý deň.

Pobalili sme rýchlo stany, požičali z miestnej požičovne člny a šli splavovať. Splav prebiehal podľa predpokladov a o titul podkamenníka akcie zabojoval Hancko s Pučkom. Titul si nakoniec s náskokom a zaslúžene odniesol Hancko. Po splave sa už titulovaný kráľ splavu odniesol do dediny na koči so svojími poddanými.

Ďalšiu noc sme museli zmeniť kemp, kedže asi neboli spokojný s muzikou. V novom kempe aj s bazénom sme sa psychicky a fyzicky pripravovali na celodenný výstup na Jahňací štít. Zregenerovaným nám to šlo ako po masle, na chate pri Zelenom plese sme si dali pivko a guláš a pokračovali hore. Pučko popásol a vyvenčil kamzíky ale ani to nepomohlo a 50m pod vrcholom začalo pršať tak sme sa všetci otočili. Pučko vravel že kolko sme nachodili v ten deň nenabehá Xavi ani za 3 zápasi. Nič to zato, na Lipníku sme ešte stihli pivko v bare a spať domov.